5.8 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Ambasadori francez befasohet nga vizita në Prekaz: I pikëlluar thellë nga madhështia e këtij vendi

Ambasadori francez në Kosovës, Olivier Guerot e ka vizituar Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, ku ka thënë se s’është koha për të lënë tensionet që të rriten.

- Advertisement -

Guerot theksoi se është i prekur nga madhështia dhe nga gjurmët që ka lënë pas.

“Isha dje në memorialin e Adem Jasharit dhe rreth 60 të afërmve që u vranë në vitin 1998. I prekur thellë nga madhështia e këtij vendi dhe nga gjurmët e dhunës brutale. 25 vjet më vonë, nuk është koha për të lënë tensionet të rriten”, ka shkruar Guerot në Twitter.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -