2.2 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Ambasadori Bajrami: Arrihet marrëveshja në Bruksel

Ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami ka njoftuar se pas orëve të gjata të negociatave ndërmjet përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, është arritur një marrëveshje në Bruskel.

- Advertisement -

“Pas orëve të gjata, ne kemi arritur qëllimin: kemi një marrëveshje. Tani, negociatat intensive për normalizim të plotë, mund të fillojnë”, ka shkruar Bajrami në Twitter para pak momentesh.

Takimi në Bruksel do të zhvillohet vetëm dy ditë pas një takimi që ka rezultuar pa marrëveshje mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, lidhur me çështjen e targave.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -