fbpx
1.2 C
Pristina
E premte, 3 Shkurt, 2023

Ambasada ruse në Suedi e “njeh” Kosovën shtet

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ambasada e Rusisë në Suedi ka bërë një publikim në faqen zyrtare në “twitter” ku është paraqitur hartat e vendeve të Evropës dhe çmimet e gazit për secalin shtet.

Ajo që bie në sy është edhe harta e Kosovës me kufijtë ekzistues.

- Advertisement -

Harta e Republikës së Kosovës gjendet në fotografinë e publikuar nga kjo ambasadë edhe përkundër faktit se Rusia vazhdon të mos e njohë pavarësinë e Kosovës.

Në foton e publikuar nga kjo Ambasadë bie në sy edhe rajoni i Krimeas që është pjesë e Ukrainës.

- Advertisement -

Të fundit

Kuvendi serb kalon Raportin për Negociata me Kosovën, Vuçiç ia tregon opozitës planin franko-gjerman

Kuvendi i Serbisë ka miratuar Raportin për negociatat me Kosovën, pas një seance të gjatë e karakterizuar nga shpërthimet...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -