fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Albulena Haxhiu pyetet nëse do të arrestohet dikush nga PDK-ja? Jep përgjigje interesante

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka filluar një fushatë pyetje-përgjigje në profilin zyrtar të rrjetit social “Instagram”.

Ajo po u përgjigjet pyetjeve të ndryshme që kanë qytetarët e Republikës së Kosovës, kuptohet dhe jo vetëm.

Njëra nga pyetjet kishte të bënte me eksponentët e Partisë Demokratike të Kosovës, me ç’rast interesimi i një qytetari ishte nëse dikush nga ta do ta shijojë siç e quajti ai “flladin” prapa grilave.

- Advertisement -

Haxhiu nuk pritoi t’i përgjigjet edhe kësaj pyetjeje cinike, për të mos e quajtur idioteske:

“A e ki njet me fut naj kan pdk ne fllad”, ose kthyer në gjuhën standarde për ata që e kanë të vështirë ta kuptojnë të parën: “A e ki nijet me futë dikë të PDK-së në fllad”.

Përgjigja e Haxhiut ishte kësisoj:

“Kompetent për këtë janë policia, prokuroria dhe gjykata. Kushdo që është përfshirë në veprime të paligjshme duhet të marrë dënimin e merituar. Ministria e Drejtësisë është përgjegjëse për politika reformuese dhe për të cilat jemi duke punuar”, u përgjigj tutje Haxhiu.

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -