fbpx
-3.9 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Albin Kurti tregon kush po bën suIme të armatosura në veri, por paralajmëron që do t’iu japë fund

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka reaguar ndaj shpërthimeve dhe gjuajtjeve me armë në veri të vendit.

Kurti përmes një postimi në Facebook, ka thënë që me këto krime e suIme të armatosura në veri të Ibrit, do të kemi më shumë polici të Kosovës atje.

- Advertisement -

“Bandat kriminale kanë intensifikuar sulmet në veri të Kosovës. Ato e dinë se po ju vie fundi. Qeveria e Kosovës as s’bën pazare me to dhe as s’i duron ato. Bombat që hedhin, plumbat që shkrepin dhe maskat që vendosin janë pafuqia e tyre politike e popullore. Me këto krime e sulme të armatosura në veri të Ibrit, doemos do të kemi më shumë polici të Kosovës atje. Sepse do të ketë hetime e ndjekje të këtyre kriminelëve, që paguhen nga Serbia e dirigjohen nga presidenti i saj”, ka thënë Kurti.

- Advertisement -

Të fundit

Bugajski flet për ndezjen e një fitili tjetër ballkanik në Kosovë

Washingtoni dhe Brukseli po ndezin një tjetër fitil ballkanik duke ushtruar presion mbi Prishtinën për të krijuar një Asociacion...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -