22 C
Pristina
Tuesday, August 9, 2022

Albin Kurti del me video për situatën në veri, fajëson Vuçiqin dhe Petkoviçin që po i hedhin benzinë zjarrit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurit, ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe Petar Petkoviq janë përgjegjësit kryesorë për gjendjen në Veriun e Kosovës.

Ai përmes një video adresimi tha se qeveria e tij është progresite.

Po ashtu kërkoi që opinioni kosovar mos të bie pre e mediave të Beogradit.

“Ditet e javët në vazhdim mund të jenë sfiduese dhe problemaitke”, tha Kurti. 

Të fundit
Lajme të lidhura