-5.8 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 11:58

Alarmante, në shtetin e rajonit regjistrohen rastet e para me variantin e ri të koronavirusit

- Advertisement -

Varianti i ri i koronavirusit i cili së pari u zbulua në Britani të Madhe, është raportuar mbrëmjen e së dielës edhe në Greqi.

Pesë grekë janë konfirmuar pozitivë me këtë variant të koronavirusit. Siç bëhet e ditur të njëjtit kanë ardhur nga Britania dhe janë gjetur se janë të infektuar. Të gjithë janë izoluar në një hotel që pas fluturimit brenda shtetit gjatë krishtlindjeve, shkruan The Guardian.

Të fundit

Të tjera nga rubrika