7.5 C
Pristina
24 Shtator, 2021 - 02:11

Akuzat për fustanin e vajzës së Albin Kurtit, Naim Miftari, tregon kush vodhi miliardat në Kosovë

Që disa ditë është duke vazhduar debati për fustanin e vazjës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti i cili e kishte veshur në Festivalin e Canës në Francë.

Opozita akuzuan rëndë Kurtin për atë fustan, që sipas tyre kushton me një çmim rreth 500 euro.

E kjo akuzë e opozitës ishte gënjeshtër, pasi që, kryeministri nuk e kishte blerë fustanin, por e kishte marrë me qira.

Këtë lajm e kanë konfirmuar edhe vet dizajneret nga Kosova, të cilat e kishin qepur vetë atë fustan.

Madje ato thanë se e kanë bë dhuratë për vajzën e kryeministrit, por që Kurti nuk e kishte pranuar, andaj ai e kishte marr vetëm me qira.

E në lidhje me këtë debat ka re*aguar ashpër edhe ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Ai thotë se halli i opozitës nuk është fustani, por e kanë problemin diku tjetër.

E ky problem sipas Miftari është te miliardat që opozita kanë vjedhur në shtetin e Kosovës.

Ai akuzon të gjitha partitë për këto vjedhje, që nga “bashkëIuftëtarët” e Adem Jasharit e deri të “rugovistat” e LDK-së.

Postimi i plotë:

Opozita PDK, LDK, AAK… nuk e kanë hallin te fustani i vajzës të kryeministrit Albin Kurtit, që në Evropë kushton diku 20-30 euro/ franga, halli dhe problemi dhe paniku i tyre është te miliardat e vjedhura nga ish pushtetarët, e nëse bëhet të pavarura najherë  prokuroria, gjyqësia, inteligjenca e hetuesia që me mbrojt vetëm ligjin dhe shtetin e Kosovës nga kr*imi, jo na njerëzit por kanë mu çudit edhe gjaja nëpër ferma e shtalla se sa miliarda i janë vjedh deri sot Kosovës.

Janë vjedh nga profiterat e Iuftës, politikës, patriotat, shtetformuesit, komandantët sidomos nga “bashkëIuftëtarët” e Adem Jasharit dhe nga e ,”Rugovistat” e Ibrahim Rugovës, nipat e Skënderbeut e Nënës Terezë e Mic Sokolit.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese