12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

“Aktovizojeni bojlerin pas orës 24”, ministrja del me këshilla për kursim të rrymës pas uljes së temperaturave

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka dalë me disa këshilla për kursim të energjisë elektrike, pas uljes së temperaturave, raporton Indeksonline.

Shkrimi i plotë:

- Advertisement -

Të dashur qytetarë,

Sot janë ulur ndjeshëm temperaturat, e këtë parashikim të motit do ta kemi edhe në ditët në vijim.

Për të kursyer energjinë elektrike e gjithashtu për të mos e ngarkuar rrjetin elektro-energjetik ju lusim që të kurseni dhe të optimizoni shfrytesimin e energjisë elektrike.

⚡️Shkyçni dritat e panevojshme

- Advertisement -

⚡️Shfrytëzoni robalarësen pas orës 24:00

⚡️Shfrytëzoni enëlarësen pas orës 24:00

⚡️Aktivizoni bojlerin pas orës 24:00

- Advertisement -

⚡️Shfrytëzoni tharësen pas orës 24:00

Ju faleminderit për bashkëpunimin tuaj.

- Advertisement -

Të fundit

Njohja e Kosovës nga Serbia, Eurodeputetja Moretti: Vuçiq nuk ka asnjë rrugë tjetër

Eurodeputetja Aleksandra Moretti ka komentuar takimin e së shtunës Kurti-Vuçiç. Në emisionin “Zona Zero”, ajo tha se ishte ditë historike...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -