fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Aktorja iraniane heq shaminë: Ndoshta ky do të jetë postimi im i fundit

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Dy aktore të njohura janë arrestuar në Iran. Hengameh Ghasiani dhe Katajun Riahi u morën në paraburgim pasi hoqën shamitë e tyre në publik. Kështu raportoi media shtetërore iraniane.

52 vjeçarja Ghasiani ka publikuar një video në Instagram të shtunën mbrëma në të cilën shihet duke hequr shaminë.

“Ndoshta ky do të jetë postimi im i fundit” ka shkruar ajo.
“Çfarëdo që të ndodhë me mua, duhet ta dini se unë do të qëndroj me popullin iranian deri në frymën time të fundit”. Javën e kaluar ajo e përshkroi qeverinë iraniane si një “vrasës të fëmijëve” dhe i akuzoi ata për “vrasjen” e më shumë se 50 fëmijëve.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Ish-kryeministri britanik: Putin më kërcënoi me suIme

“Për një suIm raketor na mjafton një minutë”. Kjo fjali, sipas ish-kryeministrit britanik Boris Johnson, i është thënë gjatë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -