fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Aksioni i rrufeshëm i vullnetarëve në Ukrainë, për pak minuta shpartallojnë pozicionet e rusëve

Në radhët e ushtrisë ukrainase Iuftojnë edhe shumë vullnetarë. Formacione të tilla përbëhen nga ushtarë nga vendet që kryesisht ishin më herët në Iuftë me Rusinë, e një pre tyre është Garda Nacionale e Gjeorgjisë.

Në videon e publikuar më poshtë, pjesëtarët e kësaj njësie ushtarake shfaqen në një aksion, ku për pak minuta ka arritur të shpartalloj pozicionet e rusëve dhe t’i marrë nën kontroll istikmaet, brenda të cilave ishin fshehur ata.

- Advertisement -

Njësia prej 12 ushtarëve e ndihmuar nga tanket e tipit T-64BV, suImuan pozicionet e rusë dhe arrijnë të marrin nën kontroll istikamet e tyre.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -