7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Agim Bahtiri apel pozitës dhe opozitës: Bëhuni bashkë, situata asnjëherë nuk ka qenë më serioze

Ish-kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas largimit të serbëve nga institucionet e Kosovës, i cili tha se ky veprim po e dëshmon edhe njëherë qëllimin e qartë të Vuçiqit për destabilizim të situates në veri të vendit.

- Advertisement -

Bahtiri përmes një shkrimi në Facebook ka apeluar pozitën dhe opozitën që të bëhen bashkë kur bëhet fjalë për mbrojtjen e interesave shtetërore.

“Bëj apel tek të gjithë, pozitë dhe opozitë, që të bëhemi bashkë e t’i lëmë anash ndasitë partiake, kur bëhet fjalë për mbrojtjen e interesave shtetërore, sepse ndarjet nuk na bëjnë nder asnjërit prej nesh”.

Ai shtoi se “Situata asnjëherë nuk ka qenë më serioze andaj çdo thyerje dhe pengesë që ne i bëjmë njëri-tjetrit do të na kushtojë me plotësimin e dëshirës së kahmotshme të Vuçiqit dhe Listes Serbe, të cilët me çdo kusht dëshirojnë që në vendin tonë të mos ketë stabilitet e as shtet”.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -