fbpx
-0.4 C
Pristina
19 Janar, 2022 - 18:31

Aeroplanit ushtarak amerikan që po ia ka fort frikën edhe Rusia

Rekomandime

B-52 është aeroplani ushtarak i cili do të jetë në gjendje të mbajë edhe a*më bërthamore.

Fotografi të mahnitshme dhe filmime të ndryshme kanë kapur pamjet e aeroplanëve të ShBA-ve në RAF Fairford, në Gluçestershir, bazë e përkohshme e tyre.

Shfaqja ushtarake e forcës vjen pas pothuajse 11 vitesh, pasi të dy vendet – ish-partnerët e Bashkimit Sovjetik – Iuftuan një Iuftë nëntë-ditore mbi rajonet e shkëputura të Gjeorgjisë.

Ky aeroplan është vëretë madhështor dhe paraqet forcën e shtetiti më të fuqishë botëror.  

Më shumë artikuj

Të fundit