29.2 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

Adriatik Kelmendi: Mbrëmë Albin Kurti nuk gaboi, por veproi me përgjegjësi

- Advertisement -

Gazetari i njohur kosovar, Adriatik Kelmendi i ka dhënë plotësisht të drejtë kryeministrit Kurti për pajtimin me planin franko-gjerman në Bruksel.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Mbrëmë ishte momenti historik i Albin Kurtit.

- Advertisement -

Veproi drejt dhe me përgjegjësi karshi rrethanave, duke i thënë ”po” pa ekuivoke Marrëveshjes Evropiane, të mbështetur nga SHBA-ja.

Në kohën e Rambouilletsë e kishte gabim, njëjtë siç e kishte gabim në kohën e Ahtisaarit.

Mbrëmë, Albini, nuk gaboi!
Përkundrazi!

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -