30.3 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Adnan Januzaj nuk shkon në Europian, i bjen tupanit nëpër dasma

- Advertisement -

Adnan Januzaj mund të jetë shembulli më i mirë i një futbollisti (shqiptar) që pavarësisht “hype”-it, rezulton një zhgënjim i madh.

- Advertisement -

Futbollisti pati një karrierë të komplikuar, ndërsa askush nuk i harron lutjet publike që shqiptarët i bënin që ai të vishte fanellën kuq e zi.

Megjithatë ai zgjodhi Belgjikën, duke zhgënyjer jo pak bashkëatdhetarë. Ai sot luan me Sevilla FC në Spanjë dhe vlera e tij si lojtar ka rënë nga 15 milionë euro në 3 milionë euro.

- Advertisement -

Së fundmi ai është shfaqur si rrallë herë në një dasmë tradicionale, duke i rënë tupanës. Në internet nuk kanë munguar as ironitë ndaj tij.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -