-3.2 C
Pristina
19 Janar, 2021 - 15:24

Abazoviç, një kërkesë esktradimi për Serbinë: Na e sillni ish-presidentin Maroviç

- Advertisement -

Qeveria e Malit të Zi rinovoi kërkesën për Serbinë që të ekstradojë Svetozar Maroviçin, tha zv.kryeministri Dritan Abazoviç në një dalje pëtr shtyp.

Abazoviç tha se për të krijuar marrëdhënie më të mira me Serbinë, qeveria beson se kërkesa për ekstradimin e një njeriu që është personifikimi i krimit, është i justifikuar.

“Eshtë e justifikuar dhe jashtëzakonisht kompromentuese që Maroviç, i cili pranoi se është në krye të një grupi kriminal, të ecë lirshëm në një vend tjetër dhe djali i tij të kryejë veprimtari në biznes,” tha Abazoviç.

Zvetovar Maroviç, ish-presidenti i fundit i Jugosllavisë, është dënuar nga një gjykatë malazeze për korrupsion

Të fundit

Të tjera nga rubrika