14.9C
Pristina
8 Maj, 2021 - 18:55

Abazoviç merret në pyetje nga Prokuroria Speciale e Malit të Zi

Zëvendsëkryeministri malazes, shqiptari, Dritan Abazoviç do të merret në pyetje sot në Prokurorinë Speciale të Shtetit.

Ai do të merret në pyetje për shkak të pretendimeve se ish-drejtori i Administratës së Policisë, Veselin Veljoviq, është i lidhur me protestat e fundit në Bogetiq, afër Nikqi.

Abazoviç, siç pretendohej më parë nga Kryeministri Zdravko Krivokapic, në një intervistë për TV Vijesti se ai kishte informacione operative se Veljovic, këshilltari aktual i Presidentit Milo Djukaovic, ishte i lidhur me protestat në Bogetic dhe se katër persona të tjerë ishin të përfshirë në protestat, ish-anëtarët e tanishëm të Drejtorisë së Policisë dhe SAJ.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese