18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

“A po thu ti, 5, 4, 3 , 2, 1 e rrëzuam qeverinë”/ Blerim Gashi provokon Arben Gashin e LDK-së

- Advertisement -

Komentatori politik, Berim Gashi nuk është pajtuar me disa deklarata të deputetit të LDK-së, Arben Gashi.

- Advertisement -

Komentatori Gashi nuk është pajtuar me deputetin e LDK-së, pasi ky i fundit tha se ‘kryeministri Kurti nuk i ka pasur punët mirë me dy administratat amerikane’.

Blerim Gashi ju është drejtuar deputetit të LDK-së duke i thënë se disa deputetëve të LDK-së ju kanë dal disa video duke thënë ‘hajt se ja fusim Amerikës’.

- Advertisement -

“Një pjesë e deputetëve frigohen ta kundështojnë Amerikën, dhe ata fshehen pas frazeologjisë së thatë se ‘jam Amerikanë’, a këndej kur ju dalshin videot në Youtube, hajt se ja fusim amerikanëve, amerikanizmi nuk është në deklaracion apo me shku aty me thënë ‘a po thu ti’, 5 4 3 2 1 e rrëzuam Qeverinë, si ja kanë bërë ata të kaluarit”, tha ai

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -