22.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

A po shkon vendi drejt zgjedhjeve? -Kuvendi të enjten mban dy seanca

- Advertisement -

Kuvendin e Kosovës të enjten do të mbahen dy seanca.

- Advertisement -

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, ka thënë se seanca e parë do të nisë në orën 10:00 dhe do të trajtohet vetëm Ligji për Zgjedhjet e Përgjithshme.

“Të enjten do t’i kemi dy seanca, seanca e parë qe është caktuar prej orës 10:00 do ta trajtojmë vetëm një pikë Ligjin për zgjedhjet e përgjithshme”, tha ai.

- Advertisement -

Ndërsa në seancën e dytë, Tahiri tha se janë disa marrëveshje ndërkombëtare.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -