10.2 C
Pristina
Sunday, February 25, 2024

A pinte alkool Adem Jashari? Flet miku i tij

- Advertisement -

Duke folur për karakterin e komandantit legjendar Adem Jashari, njëri prej luftëtarëve të parë të UÇK-së dhe bashkëluftëtarëve të Jasharit, Jakup Nura ka thënë se ai ishte njeri familjar dhe i hapur për shoqërinë.

Gjitashtu, duke folur në emisionin Pressing të T7, Nura ka thënë se Adem Jashari agjëronte dhe e pranonte fenë islame, por nganjëherë edhe pinin ndonjë birrë.

- Advertisement -

“Ka çështja fetare, cka me thanë, ne e kemi pranu fenë islame, është normale. E kanë agjëru Ramazanin para se me hy në këto rrjedhat e lëvizjes, por kur ka pasur… e ka ditë që do të kemi aktivitet, kur kemi bërë konaqe të ditëpasditshme, atëherë ai nuk ka agjëruar më. Ne s’kemi qenë pijanecë, por naj gotë e kemi pirë. Kemi pirë edhe në Shqipëri. Kemi pirë edhe birra, kemi pirë edhe lëngje”, ka thënë Nura në

“Siç bëhet jeta në ditë normale gjatë jetës”, ka deklaruar ai.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -