19.2 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 18:31

A është ky aksidenti më tragjikomik që keni parë?

Në rrjetet sociale u shfaq një video e një aksidenti të çuditshëm trafiku, në të cilin, për fat të mirë, nuk pati të lënduar në mënyrë tragjike, edhe pse pamjet janë vërtet të trishta. Kjo pasi njeriu që ishte në një motor (një grua) e u përplas me një makinë, përfundoi në një gropë kanalizuese në anë të rrugës, tip pusetë e hapur.

Aksidenti ndodhi në Brazil, në qytetin e Paragominas, kur drejtuesi i një makine, ndërsa kthehej majtas, në shkelje të rregullave të trafikut, i preu rrugën motorit, e cila kishte një avantazh për të lëvizur në kryqëzimin ku ndodhi përplasja.

Pas përplasjes së makinës dhe skuterit, gruaja që ishte në motor rrëshqiti në asfalt beton deri sa ra në pusetën e hapur të kanalizimeve.

Drejtuesi i makinës filloi t’i thërriste njerëzit ta ndihmonin, sepse nuk mund ta ndihmonte vetë. Pas ca kohësh, kur u mblodhën njerëz të mjaftueshëm, ata arritën ta nxirrnin gruan në sipërfaqe.

Të fundit

Erdogan kritika të ashpra ndaj Izraelit, përfaqësuesi i këtij vendi largohet nga salla e OKB-së

Ambasadori izraelit në OKB, Gilad Erdan, u largua derisa presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan po mbante një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së...

“Shpërthen” njeriu i afërt i Agim Veliut ndaj Vjosa Osmanit: Bukëpërmbysëse, u shndërrove në kundërshtare!

Zyrtari i Lidhjes Demoraktike të Kosovës, Bajram Gecaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka reaguar kryetares aktuale të Kuvendit...

Ishte bërë gati për t’i hedhur në treg 50 mijë euro të falsifikuara, Policia e Kosovës e zë në flagrancë të dyshuarin

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë, nën dyshimin se i njëjti ka falsifikuar para. Këtë e ka bërë të ditur Policia e...

Nuk mund të jetojnë pa njëra tjetrën, po vjen koalicioni LDK-PDK

Në media u publikua lajmi i takimit të Agim Veliut me Sami Lushtakun dhe Adem Grabovcin, nga i cili takim nuk pritet asgjë tjetër,...

Të tjera nga rubrika

Erdogan kritika të ashpra ndaj Izraelit, përfaqësuesi i këtij vendi largohet nga salla e OKB-së

Ambasadori izraelit në OKB, Gilad Erdan, u largua derisa presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan po mbante një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së...

“Shpërthen” njeriu i afërt i Agim Veliut ndaj Vjosa Osmanit: Bukëpërmbysëse, u shndërrove në kundërshtare!

Zyrtari i Lidhjes Demoraktike të Kosovës, Bajram Gecaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka reaguar kryetares aktuale të Kuvendit...

Ishte bërë gati për t’i hedhur në treg 50 mijë euro të falsifikuara, Policia e Kosovës e zë në flagrancë të dyshuarin

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë, nën dyshimin se i njëjti ka falsifikuar para. Këtë e ka bërë të ditur Policia e...

Nuk mund të jetojnë pa njëra tjetrën, po vjen koalicioni LDK-PDK

Në media u publikua lajmi i takimit të Agim Veliut me Sami Lushtakun dhe Adem Grabovcin, nga i cili takim nuk pritet asgjë tjetër,...