8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

72-vjeçari: Pres të shkoj në Gjermani të punoj

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Real People” në Euronews Albania këtë të shtunë ishte një usta i quajtur Meti, i cili merret me patinime dhe lyerje. Ajo që e bën të veçantë Metin është mosha e tij. Edhe pse 72-vjeç, ai nuk rresht së punuari dhe shprehet se këtë do ta bëjë sa kohë të ketë fuqi.

- Advertisement -

Meti thotë në intervistën më gazetarin Flor Gjini, se së shpejti do të shkojë në Gjermani ta ushtrojë dhe aty profesionin e tij.

Lexo Edhe:

- Advertisement -

Mjekët e fshehin! Dhimbja e kyçeve iku përgjithmonë në 6 ditë!

Ende i parealizuar premtimi i Kurtit për shuarjen e AKP-së, opozita e fajë…

“Bojaxhi për mua është kot, është ofenduese. Ndërsa usta është në rregull, Një patinim i mirë nuk duhet të jap dritëhije dhe të ketë valëzim. Drita anësore është skaner. Kam 32 vite që merrem me këtë zanat.

- Advertisement -

Patinim aty e qaj unë profesionin. Kam punuar në Itali në Firence, në objekte të vjetra restaurime. Aty kam punuar dhe murator dhe suvaxhi. Vepra më e vështirë janë restaurimet në gurë. Të nxjerrësh gurin e pastër. Pas Italisë kam qenë në Greqi dhe Francë. Tani pres mos iki për Gjermani për të punuar aty. Janë çuna të rinj që duan të më marrim. Jam 72-vjeç dhe do vazhdoj të punoj”, tha Meti.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -