30.3 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Momenti kur Albin Kurti e “shpon” me sy Aleksandar Vuçiqin – ai e ulë kokën

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq të martën zhvilluan një takim në Bruksel.

- Advertisement -

Para nisjes së takimit kryeministri Kurti është parë i relaksuar.

Në një moment shihet teksa Kurti e shikon në sy Vuçiqin ndërkohë që buzëqesh. Nga ana tjetër Vuçiq duket se nuk i bën ballë shikimit të tij dhe e ulë kokën.

- Advertisement -

Pala shqiptare dhe ajo serbe dje miratuan Deklaratën për të Zhdukurit nga lufta e fundit në Kosovë. Ndërsa sa i përket draft statutit të Asociacionit, pati refuzim nga pala kosovare. 

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -