22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 14:12

32-vjeçarit i jepet lamtumira e fundit ditën që do bëhej dhëndër

Një aksident tragjik në provincën Agri të Turqisë i ka marrë jetën dhëndrit, një ditë para dasmës.

Sipas agjencisë së lajmeve DHA, aksidenti ndodhi në distriktin Patnos, kur makina që drejtohej nga 32-vjeçari Bayram Tekdemir u përplas kokë-më-kokë me një tjetër automjet që vinte nga drejtimi i kundërt.

Në aksident humbi jetën Bayram Tekdemir dhe vëllai i tij 3 vite më i madh, teksa i plagosur mbeti nipi i tij 5-vjeçar dhe 4 persona që po udhëtonin me mjetin që vinte përballë.

Para përplasjes fatale, Tekdemir mësohet se kishte marrë kostumin e dhëndrit nga rrobaqepësi dhe po shkonte në fshatin e tij, ku kishin organizuar edhe festën e beqarisë.

Ngjarja e rëndë ka futur në zi të gjithë fshatin. Në ditën që ishte planifikuar të bëhej dhëndër, të afërmit i dhanë lamtumirën e fundit 32-vjeçarit dhe të vëllait. /tvklan.a

Të fundit

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

‘Dëgjo këtu ti ped*rast mu*i’/ Deputetin e shajnë ‘live’ në komision, Rudina Hajdari ‘shtanget’ dhe kafshon buzën

“Dëgjo këtu ti pede*ast m*ti”. Kështu është sharë një nga deputetët e Kuvendit teksa ka qenë duke marrë pjesë në Komisionin për Integrimin Europian ditën...

Paralajmërohet kthimi në tryezë i idesë së shkëmbimit të territoreve

Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ka “vdekur”, por aktualisht është ndalur në BE dhe në Uashington. Kështu kanë vlerësuar analistët...

Të tjera nga rubrika

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

‘Dëgjo këtu ti ped*rast mu*i’/ Deputetin e shajnë ‘live’ në komision, Rudina Hajdari ‘shtanget’ dhe kafshon buzën

“Dëgjo këtu ti pede*ast m*ti”. Kështu është sharë një nga deputetët e Kuvendit teksa ka qenë duke marrë pjesë në Komisionin për Integrimin Europian ditën...

Paralajmërohet kthimi në tryezë i idesë së shkëmbimit të territoreve

Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ka “vdekur”, por aktualisht është ndalur në BE dhe në Uashington. Kështu kanë vlerësuar analistët...