17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

32 të vdekur pas aksidentit në Greqi, presidentja ngushëIIon popuIIin grek

- Advertisement -

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik hekurudhor në Greqi.

- Advertisement -

Osmani ka shkruar në Twitter se “zemrat tona janë me popullin grek”.

32 të vdekur dhe mbi 85 të lënduar nga aksidenti midis dy trenave në Greqi

- Advertisement -

“Zemrat tona janë me njerëzit e Greqisë në vijim të aksidentit shkatërrues të trenit dhe humbjes tragjike të jetës”.

“Ne i shtrijmë ngushëllimet tona më të thella për familjet dhe të dashurit e viktimave dhe dëshirojmë një shërim të shpejtë për të dëmtuarit”, ka shkruar Osmani.

Një tren me pasagjerë është përplasur me një tren mallrash në veri të Greqisë, duke lënë të vdekur 32 persona, ndërsa të paktën 85 janë plagosur.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -