-0.5C
Pristina
27 Janar, 2021 - 14:29

279 raste të reja dhe 441 persona fitojnë betejën me Covid19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 279 raste të reja me koronavirus.

Ai bëri të ditur se 441 të tjerë e kanë fituar betejën me Covid19.

“Ndërsa sa i përket situatës epidemiologjike, brenda 24 orëve të fundit nga 1,775 mostra të marra, 279 raste kanë rezultuar pozitivë, apo me pozitivitet 15.7 % ndërsa kemi 441 të cilët e kanë fituar betejën me Covid 19”, tha ai.

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/3410052709122709

Të fundit

Të tjera nga rubrika