8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

15 vjet raporte diplomatike, Rohde-Kurtit: Do t’ju mbështesim, këshillojmë dhe kritikojmë

- Advertisement -

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde ka shkruar sot për darkën që ka pasur mbrëmë me kryeministrin Kurti dhe disa ministra të Qeverisë me rastin e 15 vjetorit të vendosjes së raporteve bilaterale në mes të Gjermanisë dhe Kosovës.

Rohde ka thënë se Gjermania do të vazhdojë t’i ofrojë Kosovës mbështetje, këshilla dhe kritika konstruktive.

- Advertisement -

Ai tutje ka thënë se qëllimi i përbashkët është që Kosova të jetë një histori suksesi.

“Gjermania do të vazhdojë të ofrojë mbështetje, këshilla dhe kritikë konstruktive. Objektivi ynë i përbashkët: Ta bëjmë Kosovën një storie suksesi”, ka shkruar Rohde.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -