fbpx
1.2 C
Pristina
E premte, 3 Shkurt, 2023

15-vjeçari në Mitrovicë bie nga ndërtesa, vdes nga Iëndimet e marra

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një 15-vjeçar është rënë nga një ndërtesë në rrugën “Luan Haradinaj” në Mitrovicë dhe si pasojë e pIagëve të marra ka vdekur.

Lajmin e ka konfirmuar Avni Zahiti, zëdhënës në policinë rajonale të Mitrovicës.

- Advertisement -

Ai tha se rasti është hapur në polici si “hetim i vdekjes”, teksa trupi i pajetë është dërguar për obduksion.

“Sot, rreth orës 13:00,  është raportuar se në rrugën ” Luan Haradinaj”, në Mitrovicë, nga një ndërtesë ka rënë viktima rreth 15 vjeçar, ku si pasojë e Iëndimeve viktima B.S., ka humbur jetën. Hetuesit policor me autorizim të prokurorit kan nisur hetimet për zbardhjen e  rrethanave të rastit. Me urdhër prokurorit trupi i pa jetë  dërgohet në IML për obduksion”, tha Zahiti për Express.

- Advertisement -

Të fundit

“Asociacioni, lak në fytin e Kosovës” – Vuçiq citon deklaratën e Haki Abazit

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq duke iu përgjigjur akuzave të opozitës se po e dorëzon Kosovën, Vuçiq përmend në Kuvend...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -