25.7 C
Pristina
23 Qershor, 2021 - 22:22

11-vjeçarja thyen rekordin botëror, bën 42 rrotullime për 1 minutë

Një vajzë e vogël në Queensland arriti të marrë vëmendjen e të gjithëve pasi theu rekordin botëror për numrin e kollotumbave të kryera për një minutë.

11-vjeçarja Amelia Head, e cila merret me gjimnastikë prej vitit 2019 arriti të bënte 42 rrotullime në 60 sekonda dhe shumë shpejt do të synojë dhe rekordin Guinness, i cili për këtë kategori numëron vetëm 29 rrotullime për 1 minutë.

VIDEO

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese