18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

10 orë bastisje nga trupat e EULEX-it, ja pse policët e SpeciaIes ishin në banesën e Behramajt

- Advertisement -

Me urdhër të prokurorit të Dhomave të Specializuara, sot është bastisur banesa e Adil Behramajt, ish-këshilltarit të ish-presidentit Hashim Thaçi dhe drejtuesit te mediumit online Demokracia.com

Qysh nga ora 8:30 në mëngjes, patrullat e policisë kanë qëndruar tek hapësira ku po kryhej bastisja.

- Advertisement -

Avokati i Behramajt, Artan Çerkini tha se ai po hetohet lidhur me dyshimin për një vepër penale e cila sipas tyre, hyn në juridiksionin e Speciales.

- Advertisement -

Megjithatë i njëjti shtoi se nuk është specifikuar vepra.

Ndonëse se bastisja nga trupat e EULEX-it, ka zgjatur plot 10 orë, për Behramajn nuk ka urdhërarrest sipas avokatit.

Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe EULEX nuk kanë dhënë detaje në lidhje me këtë aksion.

- Advertisement -

I pyetur se a lidhet kjo bastisje me gjykimin e ish presidentit Thaçi, Çerkini potencoi se është shumë herët të dihen detaje për këtë.

Ndërkaq, Behramaj tha se për shkak te rastit te ndjeshëm nuk do te deklarohet.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -