LAJME

Serbët e rusët në panik

Mijëra të huaj dhe pronarë objektesh pa leje në Malin e Zi do të përballen me telashe pasi deri më…

Read More »

Pacolli largoi nga puna tre ministra të jashtëm nga vendet afrikane, dhanë deklarata tê pamatura për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Kosovês, Behgjet Pacolli ka deklaruar në emisionin Info Magazinë tê Klan Kosovês se tre nga ministrat…

Read More »

Kjo është kosovarja që u kap me 2 kriminelët malazez dhe një serb në Prishtinë

Në operacionin e madh të Policisë së Kosovës, respektivisht të njësitit për ndërhyrje të shpejt të njohur si FIT, dje…

Read More »

Policia punoi dy muaj për arrestimin e Millosheviqit

Pas gati tri vitesh në arrati dje në Prishtinë është arrestuar 38 vjeçari nga Podgorica, Mario Millsoheviq, i cili ndiqej…

Read More »

Gazeta serbe “Informer”: Thaçi po do luftë

Mediumi serb “Informer” ka shkruar sot që presidenti kosovar, Hashim Thaçi është duke kërkuar luftë. Ky publikim i Informerit vjen…

Read More »

Politikanët shqiptarë e vëjnë në siklet presidenten e Kroacisë- Ja çfarë i bëjnë(VIDEO)

Këtë të enjte Shqipërinë e vizitoi presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, vizitë e cila arriti kulmin e saj me…

Read More »

Turisti nga Kosova thotë se e larguan me dhunë nga apartamenti në durrës në gjashtë të mëngjesit

Një turistë kosovar nga Prizreni po pretendon se është larguar me dhunë nga apartamenti i tij privat që kishte rezervuar…

Read More »

Lunacek: Do të bëj gjithçka që qytetarët e Kosovës të lëvizin lirshëm për tre muaj

Ish-raportuesja e posaçme për Kosovën ne Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek, ka uruar qytetarët e Kosovës për rekomandimin pozitiv të KE-së…

Read More »

Armatosja e FSK-së nga Amerika “shkund” Serbinë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se nëse Kosova do kompromis me Serbinë, nuk mund…

Read More »

Kush është kosovarja e arrestuar mbrëmë nga Policia e Kosovës

Në mesin e tre të arrestuarve mbrëmë nga Policia e Kosovës në Prishtinë është edhe një shtetase e Kosovës me…

Read More »
Close